Tajna sztuczka na skuteczne wyczyszczenia pralki: 15 min i gotowe. Dzięki temu wciąż będzie wyglądała jak nowa

Prosty trik na perfekcyjnie czystą pralkę – wystarczy tylko 15 minut i będzie lśnić jak nowa

Trudno spotkać obecnie człowieka, która nie znałby dobrego sposobu na wyczyszczenie pralki od wewnątrz jakim jest pielęgnacja za pomocą octu i sody. Jednakże nie każdy wie, jak równie skutecznie zaopiekować się wyglądem i higieną pralki z zewnątrz. Czy możliwe jest utrzymanie idealnie białego wyglądu pralki?

Wiele obecnych w naszych kuchniach i łazienkach utensyliów wykonane jest z tworzyw plastikowych. A białe tworzywa mają to do siebie, że z upływem czasu stają się coraz mniej białe. Standardowe środki czyszczące nie poradzą sobie z żółtym nalotem, który pojawia się na białych powierzchniach. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu Twoje białe urządzenia odzyskają dawny blask.

Sposób postępowania:

Przygotuj bawełnianą ściereczkę, wacik bądź ewentualnie kawałek ręcznika papierowego. Nasącz ściereczkę odpowiednią ilością wody utlenionej (materiał ma być wilgotny). Dokładnie przetrzyj wszystkie zażółcenia. Czynność powtórz, aż do uzyskania idealnie białej powierzchni. W ciągu maksymalnie piętnastu minut Twoja pralka będzie wyglądać niczym nowa.

Kilka innych wskazówek dotyczących czyszczenia pralki

Nieprzyjemny zapach

Woda utleniona ma właściwości dezynfekujące, świetnie nada się do pozbycia się przykrego zapachy dochodzącego z wnętrza pralki. W tym celu wlej dużą ilość wody utlenionej do pojemniczka na środek zmiękczający, a następnie włącz pralkę nastawioną na samo tylko płukanie. Na co dzień, warto po każdym praniu zostawić pralkę otwartą – to zmniejszy ryzyko powstania nieprzyjemnych fetorów.

Czyszczenie filtra

Filtr wyłapuje nieczystości z wody (włosy, większe cząsteczki brudu), często też zatrzymuje rzeczy pozostawione w kieszeniach pranych ubrań, takie jak np. monety czy klucze. Do filtra mamy dostęp zazwyczaj poprzez specjalną klapkę w obudowie pralki. Czyszcząc filtr pamiętajmy o dokładnym usunięciu z niego pod bieżącą wodą .wszystkich niepożądanych rzeczy.

Szuflada na proszek i płyn zmiękczający

Miejsce, gdzie umieszczamy przed praniem proszek do prania i płyny do płukania najłatwiej umyć za pomocą wody z łagodnym detergentem oraz zużytej szczoteczki do zębów.

Czyszczenie bębna pralki i uszczelek

Uszczelki najłatwiej wyczyścić szorując je przy pomocy szczoteczki do zębów i wody z octem. Natomiast o bęben pralki najlepiej zadbać nastawiając pralkę na długi program prania wrzuciwszy przedtem do bębna dwie tabletki do zmywarki do naczyń. Taką procedurę warto powtarzać dwa-trzy razy do roku, gdyż w bębnie łatwo gromadzą się zabrudzenia i może rozwinąć się pleśń.

Podsumowując, nie zapominaj o utrzymywaniu swego urządzenia piorącego w czystości. Czysta pralka oznacza mniejsze ryzyko napraw oraz świeże, cudownie pachnące pranie.

error: Treść zabezpieczona !!