Wspaniała metoda wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, która daje niesamowite rezultaty. Regularne ćwiczenia, co najmniej raz w tygodniu, to świetny sposób na wzmocnienie mięśni.

W pewnym wieku należy zacząć zwracać większą uwagę na to, jakie ćwiczenia się wykonuje.

Kobiety po 40. roku życia powinny wykonywać inne ćwiczenia niż kobiety młodsze. Ze względu na wiele zmian, które zachodzą po 40. roku życia, ważne jest, by ich nie ignorować. Należy dbać o swoje ciało i ćwiczyć, ale tylko w odpowiedni sposób.

Regularne ćwiczenia pomogą uniknąć pogorszenia się stanu zdrowia z biegiem lat. Pomogą one w utrzymaniu dobrej sylwetki, a także pozwolą zachować ciało w świetnej kondycji przez wiele lat. Należy pamiętać, że hormony szczęścia, które uwalniają się podczas ćwiczeń, mogą znacznie poprawić nastrój przez dłuższy czas.

Czy to dobry pomysł, aby kontynuować bieganie po 40 roku życia?

Chociaż bieganie stało się bardzo popularne w ostatnich latach, nie jest zalecane dla wszystkich. Osoby z nadwagą nie powinny biegać, ponieważ może to powodować obciążenie stawów. Najbardziej narażone na uszkodzenia są stawy kolanowe. Najbardziej narażone są kolana.

Nadmierne obciążenie może powodować silny ból, który może utrzymywać się przez kilka godzin. Należy także pamiętać, że zdolność organizmu do przyswajania wapnia zaczyna się zmniejszać po 40. roku życia, co sprawia, że kości osób starszych są mniej mocne niż kości osób młodszych.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Oto kilka ćwiczeń, które mogą wykonywać kobiety po 40. roku życia. Aby odnieść korzyści, należy je wykonywać co najmniej raz w tygodniu.

Ćwiczenie 1

Połóż twarz na podłożu. Następnie połóż dłonie na wysokości barków na podłodze. Następnie unieś górną część ciała i powoli wyprostuj ramiona. Utrzymać tę pozycję przez około 5 sekund. Ćwiczenie można powtórzyć 30 razy. Jest to doskonałe ćwiczenie na kręgosłup, plecy i mięśnie brzucha. Mięśnie pleców zostaną napięte, a mięśnie brzucha rozciągnięte w wyniku unoszenia ciała z podłoża.

Ćwiczenie 2

Połóż plecy na podłożu. Wyprostowane ramiona powinny znajdować się pod barkami. Prawa noga powinna być zgięta w kolanie pod kątem 90 stopni. Unieś ją lekko. Utrzymaj tę pozycję przez około 5 sekund. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą nogę. To ćwiczenie doskonale wpływa na brzuch, pośladki i uda.

Ćwiczenie 3

Połóż plecy płasko na podłożu. Utrzymuj wyprostowane nogi w tej pozycji przez 10 sekund. Ćwiczenie to można powtórzyć 30 razy. Powtarzaj je, aż zobaczysz wymierne rezultaty. To ćwiczenie doskonale wpływa na kręgosłup i mięśnie brzucha.

Ćwiczenie 4

Ćwiczenie to koncentruje się na kolanach. Połóż plecy na podłożu. Rozluźnij nogi, zginając kolana i obejmując klatkę piersiową ramionami. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund.

Ćwiczenie to można wykonać na stojąco. Ewentualnie przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Za wszelką cenę utrzymuj proste plecy.

Ćwiczenie to można również wykonywać siedząc. Można też złączyć nogi i usiąść na krześle. Plecy trzymaj prosto.

Ćwiczenie 5

Wyprostować ramiona i podeprzeć się na podłożu. Naprzemiennie podnosimy jedno proste ramię i jedną stopę (lewe ramię i prawe kolano lub prawe ramię i lewe kolano). Ćwiczenie to należy powtórzyć kilka razy, podobnie jak pozostałe. Będzie to korzystne dla kręgosłupa.

error: Treść zabezpieczona !!