Gwarantowany bujny rozkwit storczyków i innych kwiatów: Produkty na ten nawóz znajdziesz we własnym domu.

Twoje storczyki nie mają się najlepiej mimo podlewania według wskazówek zawodowego ogrodnika? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Znajomy właściciel kawiarni podzielił się z nami pewnym sprawdzonym sposobem na skuteczny nawóz dla doniczkowych roślin ozdobnych. Z ciekawości wypróbowaliśmy jego porady. Rezultaty były wprost oszałamiające! Wystarczyły dwie dawki tego środka, a podłamana zębem czasu orchidea niemal natychmiast zakwitła!

Banany jako nawóz dla roślin doniczkowych

Wbrew pozorom, aby przywrócić piękno kwiatom, wystarczą jedynie… banany! Okazuje się bowiem, że te jedne z najpopularniejszych na świecie owoców są nie tylko smaczne, ale posiadają także mnóstwo właściwości odżywczych.

Zwłaszcza skórka po bananie zawiera ogromne źródła potasu oraz magnezu, czyli składników, które z powodzeniem zastępują wysokiej jakości naturalny nawóz dla roślin typu storczyk. Sprawdź sam – to naprawdę działa!

Zastosowanie skórki banana do pielęgnacji roślin

Sposób 1: Zalej świeżą skórkę po bananie litrem wody i pozostaw ją na 24 godziny. Tak przygotowaną miksturą podlewaj kwiaty – gwarantujemy, że zaczną rosnąć, a nawet kwitnąć znacznie szybciej niż zwykle.

Sposób 2: W przypadku dużych roślin, np. krzewów lub drzew owocowych, możemy zastosować inną metodę: zasuszoną i zmiażdżoną skórkę po bananie po prostu zakop w ziemi w pobliżu korzeni danej rośliny.

Sposób 3: Skórkę po bananie można wykorzystać również w celu nadania połysku liściom – wystarczy wypolerować je wnętrzem skórki bananowej.

Pamiętaj, by nawozić rośliny wyłącznie w okresie wiosennym!

error: Treść zabezpieczona !!