Na polskich łąkach odkryto korzeń, który niszczy komórki nowotworowe.

Znany już od starożytności, korzeń z mniszka lekarskiego posiada wiele właściwości leczniczych. Wykryto również, że wykazuje on skuteczne działanie w walce z rakiem.

Jak sądzą naukowcy, może on stanowić o wiele zdrowszą alternatywę dla chemioterapii. Świetnie sprawdza się w walce z rakiem płuc, prostaty, a także wieloma innymi odmianami nowotworu.

Dr. Carolyn Hamm z Windsor Regional Cancer Centre w Ontario, w Kanadzie dowiódł, że ekstrakt z mniszka lekarskiego pomógł mu wyleczyć pacjenta zmagającego się z cieżką odmianą białaczki. 72-letni mężczyzna – John Di Carlo nie miał już szans na przeżycie.

Kiedy dostępne metody leczenia zawiodły, został wysłany do domu. Wszyscy byli pewni, że zostało mu kilka ostatnich dni życia. Picie naparu z korzenia mniszka lekarskiego było dla pacjenta ostatnią szansą na wyleczenie. Po czterech miesiącach terapii nastąpiło całkowite cofnięcię się choroby!

Dr. Carolyn Hamm ostrzega jednak, że napar z korzenia mniszka lekarskiego może posiadać również negatywne działanie, które może osłabiać skuteczność chemioterapii.

Aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych, przed podjęciem terapii, należy skonsultować się z lekarzem.

Picie naparu z mniszka lekarskiego lub spożywanie jego liści może działać leczniczo, nie tylko u pacjentów cierpiących na nowotwór. Stosowanie go może zwalczyć dolegliwości układu pokarmowego, wspomóc trawienie, a także oczyścić nasz organizm z toksyn. Poza tym mniszek lekarski to idealne źródło witaminy C, która zwiększa odporność organizmu i wspomaga nas w walce z przeziębieniem.

Jak należy stosować mniszek lekarski, aby szybko poczuć rezultaty jego działania? Liście mniszka można zblendować wraz z owocami (taka forma będzie smaczna do spożycia). Jeśli wolimy, możemy przygotować herbatkę z mniszka. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie herbatki, możemy kupić gotową herbatkę z korzeni mniszka w aptece. Picie takiej herbaty pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

error: Treść zabezpieczona !!