Bujny rozkwit gwarantowany: Babcia zdradziła mi skuteczny sposób na szybki wzrost roślin.

Nawożenie, mimo, że jest jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych dla naszych roślin, często bywa zaniedbywane.

Zapewnienie roślinie odpowiednich składników odżywczych jest jednak kluczowe, aby cieszyć się pięknymi kwiatami i bujnymi liśćmi.

Ku zaskoczeniu wielu, dobór odpowiedniego nawozu dla naszej rośliny nie musi być trudny. Świetną alternatywą dla nawozów sklepowych jest bowiem domowy nawóz mleczny, który możemy zrobić sami w kilka minut.

Nawóz mleczny dla roślin

O tym, ile mikro i makroelementów ma mleko, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki temu jest ono świetnym pokarmem dla ludzi, zaś roślinom zapewnia wiele niezbędnych do ich rozrostu składników odżywczych.

Nawóz mleczny, dzięki obecności przydatnych bakterii występujących zwłaszcza w mleku niepasteryzowanym, ma również zdolność do leczenia gleby.

Bakterie, odżywiające się grzybami i pleśniami, eliminują je z otoczenia rośliny, zapobiegając zakażeniom korzeni. Dzięki zdolności do syntezy witamin, minerałów i fitohormonów wzbogacają podłoże, przyspieszając wzrost rośliny.

Dzięki temu prostemu nawozowi, nasze róże, pelargonie, azalie i pierwiosnki staną się jeszcze piękniejsze!

Jak wykonać nawóz mleczny?

error: Treść zabezpieczona !!