Pozbądź się bólu – Metoda babci działa za każdym razem

Kapustę możemy uprawiać we własnym ogródku czy działce.

Jest łatwo dostępna w sklepach, ale często nie mamy pojęcia o tym, jak bardzo jest zdrowa. Nasze babcie pamiętały o jej zdrowotnych właściwościach, ale dziś złote rady powoli przechodzą w zapomnienie. To błąd! Kapusta ma wiele zalet, wspiera zwłaszcza nasze stawy. Zaraz wyjaśnimy, dlaczego.

Zajrzyjmy do wnętrza

Największą zaletą kapusty jest jej nasycenie kwasem pantotenowym, foliowym i askorbinowym. W sposób naturalny pomagają one w stanach zapalnych, a żeby skorzystać z tych dobrodziejstw, wystarczy wykorzystać najprostszy ze sposobów – zrobić okład z liści bezpośrednio na bolący staw.

Kuracja może pomóc już po pierwszym razie, ale czasami jest konieczność przedłużenia jej nawet do miesiąca. Kapusta nie tylko pomaga w łagodzeniu, a nawet leczeniu stanu zapalnego, ale też wzmacnia stawy, rozluźnia i odkaża chore miejsce. Polecamy ją stosować nie tylko jako okłady, ale można również pić z niej sok.

Kilka przeciwbólowych sposobów.

Odetnij kilka liści kapusty i umyj je. Włóż do mikrofalówki na kilkanaście – kilkadziesiąt sekund, żeby je podgrzać. następnie na powierzchni liścia rozprowadź warstwę miodu i w ten sposób przygotowany okład nałóż na chore miejsce. Całość zawiń folią aluminiową, następnie bandażem, a na koniec szalikiem. Bardzo ważne jest, żeby zatrzymać ciepło. Taki okład należy trzymać przez całą noc i można go powtarzać.

Drugi sposób jest podobny, ale na podgrzane liście kapusty kładzie się inną mieszankę, bardziej rozgrzewającą. Miód należy połączyć w równych częściach z olejkiem kamforowym i musztardą. Taką miksturę kładziemy na kapustę, a następnie cały okład umieszczamy na bolącym miejscu. Zawijamy bandażem i zostawiamy na kilka godzin.

Do trzeciego okładu potrzebujemy dwóch tabletek aspiryny. Należy je rozdrobnić i wymieszać z miodem – wystarczy łyżka stołowa. Tak przygotowaną mieszanką smarujemy chory staw i przykrywamy liściem kapusty. Okład zawijamy w kilka warstw, jak przy pierwszym sposobie. Zawsze bardzo ważne jest utrzymywanie bolącego miejsca w cieple.

Kapusta jest tania i dostępna w każdym, nawet najmniejszym sklepie warzywnym. Nie można sobie nią zaszkodzić, a wręcz przeciwnie – często może uchronić nas przed lekarzem, dlatego warto sięgać po sprawdzone sposoby naszych babć, żeby ulżyć w bólu.

error: Treść zabezpieczona !!