O to 8 niezwykłych ziół, które wystarczy kupić raz, aby korzystać z nich długi czas

Są zioła i warzywa, które możemy hodować w swojej kuchni. Zawsze będą świeże, mimo, iż kupujemy je tylko jeden raz, ale ich świeżością będziemy cieszyć się długo.  

Niektóre rośliny, po umieszczeniu w wodzie, zaczynają puszczać korzenie. Po niedługim czasie wypuszczają nowe listki, które mogą być używane w naszej kuchni codziennie. Przedstawiamy zestawienie 8 najprostszych do hodowli domowej roślin zielnych.

Szczypiorek

Szczypiorek wyrasta z cebuli. Jest bardzo łatwy w hodowli, należy umieścić korzenie cebuli w wodzie, aby zaczęły pojawiać się liście. Pamiętaj także, że szczypiorek wymaga dobrego oświetlania.

Czosnek

Czosnek wypuszcza korzonki łatwo i szybko. Zanurzenie ząbka czosnku w naczyniu z niewielką ilością wody, spowoduje, że wkrótce będziesz cieszyć się świeżymi pędami czosnku. Mają one delikatny smak i świetnie nadają się do sałatki lub sosu.

Kapusta chińska

Nie martw się, nie trzeba zanurzać w wodzie całej kapusty. Wystarczy odciąć liście i pozostały głąb pozostawić w wodzie, aby po 1-2 tygodni zaczęły wyrastać z niego korzenie. Wtedy możesz umieścić roślinę w doniczce i czekać, aby osiągnęła rozmiar dojrzałej główki kapusty. 

Seler

Podstawę selera należy odciąć od liści i umieścić w naczyniu z ciepłą wodą. Seler potrzebuje światła, dlatego postaw go w miejscu nasłonecznionym. Warzywo można przesadzić do ziemi, gdy tylko zaczną się pojawiać pierwsze liście. 

Sałata rzymska

Połowa sałaty zanurzona w wodzie już po niedługim czasie zacznie wypuszczać nowe liście. Wystarczy przesadzić ją wtedy do ziemi. 

Mięta 

Z kilku gałązek mięty utnij pędy i umieść je w szklance wody. Po 7 dniach będzie można zaobserwować białe korzonki. Należy odczekać, aż korzenie urosną i będą dłuższe, wtedy należy przesadzić miętę do doniczki. Mięta najlepiej rośnie w ziemi próchniczej, przepuszczającą powietrze.

Pamiętaj o podlewaniu mięty. Jest to roślina, która lubi wilgotność i dużo promieni słonecznych. Mięta jest ziołem wieloletnim, ale co roku należy ją przesadzać.

Bazylia

Pędy bazylii o długości 3-4 cm należy włożyć do szklanki z wodą i umieścić w nasłonecznionym miejscu. Kiedy podwoją swój rozmiar, możesz przesadzić je do ziemi. A potem już tylko czekać na dojrzałe listki.

Kolendra

To kolejna roślina, którą można rozmnażać poprzez liście. Gałązki należy umieścić w wodzie i czekać, aż puszczą korzenie. 

error: Treść zabezpieczona !!