Siwe włosy nie będą Ci już przeszkadzać: te 3 składniki wystarczą, znów będziesz mieć piękne lśniące włosy bez siwizny.

Wiele kobiet używa specjalnych farb do włosów, aby pokryć siwe włosy lub zleca ich farbowanie przez fryzjera.

Jednak kolory mogą uszkodzić włosy, a ponieważ włosy szybko odrastają, finansowo odczujesz regularne farbowanie. Istnieje bardzo prosty, naturalny sposób na odmłodzenie włosów i ich uzdrowienie.

Potrzebujesz tylko 3 składników, aby przygotować domową maskę:

Składniki:

  • lista aloesu
  • korzeń imbiru
  • świeże mleko

Przygotowanie:

Najpierw oczyść korzeń imbiru i pokrój go na małe kawałki. Imbir zawiera wiele witamin i minerałów, które są dobre nie tylko dla ogólnego stanu zdrowia, ale także dla włosów. Zawiera między innymi pigmenty melaninowe, które poprawiają kolor i witalność włosów. Jednocześnie znacznie spowalniają utratę pigmentu, a tym samym powstawanie szarości !

Umieść kawałki imbiru w blenderze i wymieszaj. Następnie przecedź przez sito.

Teraz usuń skórkę z liścia aloesu. Aloe Vera ma zdolność stymulacji wzrostu, a także pomaga wyeliminować siwe włosy. Włóż miąższ do blendera i wymieszaj.

Przecedź zmieszany żel Aloe Vera przez sito. Aloes pomaga zrównoważyć pH skóry głowy. Stanowi doskonałe odżywianie mieszków włosowych i zmniejsza uszkodzenia włosów.

Żel wymieszać z sokiem imbirowym, a następnie dodać 30 ml mleka. Świeże mleko jest bardzo odżywcze dla włosów i pomaga zwiększyć produkcję kolagenu.

Mleczko w połączeniu z aloesem i sokiem z imbiru tworzy niesamowitą odżywczą maskę dla włosów.

Sposób użycia:

Najpierw umyj włosy zwykłym szamponem i pozwól im trochę wyschnąć. Następnie równomiernie nałóż maskę na włosy, szczególnie tam, gdzie masz najwięcej siwych włosów. Zawiń je w ręcznik i pozostaw na 15 minut. Na koniec spłucz czystą wodą i możesz nałożyć balsam do włosów.

Stosuj regularnie 2 do 3 razy w tygodniu, a efekt Cię zadziwi.

error: Treść zabezpieczona !!