Pustym kątom w ogrodzie mówimy dość – Ta roślina przekształci je i zapomnisz o rozczarowaniach – musisz to zobaczyć.

Skalnicę posadziliśmy w naszym ogrodzie, wiedzeni radą babci, która zasugerowała jej miejsce w niezagospodarowanym zakątku. Rozpoczęliśmy proces adaptacji tej górskiej rośliny do naszych warunków glebowych.

Skalnica odnajduje się w wielu miejscach – na skalniakach, dachach, ścianach budynków, a nawet ceramice, które stały się dla niej swoistym domem. Jest rośliną niezbyt wymagającą, dając radę przetrwać nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Odkryj na własnej skórze, że nie jest to roślina, która wartość swoją ma jedynie w dekoracyjnym aspekcie.

Z pomocą przychodzi nam nie tylko aloes – skalnica też jest na wagę złota, mówią niektórzy, że nawet cenniejsza. W walce z suchą, podrażnioną, swędzącą skórą i egzemą, to ona jest w stanie zaoferować skuteczną pomoc. Od marca aż do października możemy korzystać z liści tej rośliny w celu pielęgnacji naszej skóry. Skalnica może pochwalić się jeszcze jedną zaletą – rośnie błyskawicznie.

Lecznicze działanie skalnicy obejmuje:

  • przeciwzapalne,
  • antybiotyczne,
  • przeciwbakteryjne,
  • moczopędne,
  • uspokajające,
  • regenerujące,
  • przeciwdrgawkowe.

Znajdujące się na niej liście, które przypominają mandalę oraz małe, różowe kwiaty, pojawiające się na łodydze o długości 20-30 cm, nadają jej niepowtarzalnego uroku.

Skalnica – oaza ulgi dla skóry

Dziurawiec jest nieocenionym sprzymierzeńcem dla tych, którzy zmagają się z egzemą – wystarczy przyłożyć kilka świeżych liści bezpośrednio do skóry. Można zauważyć szybką poprawę, a niektóre osoby donoszą nawet o całkowitym zniknięciu objawów egzemy.

Skalnica również potrafi efektywnie przeciwdziałać brodawkom i odciskom. W przypadku ich pojawienia, niezbędne staje się wsmarowywanie w nie pasty z liści aż do ich zaniku. Sok z liści wspomaga proces gojenia oraz eliminuje bakterie.

Skalnica ma również zdolność leczenia chorób nerek, infekcji ucha, bólu zębów, biegunki, gorączki i hemoroidów. Również w przypadku innych problemów skórnych, takich jak trądzik, ciemne plamy, oparzenia słoneczne, piegi, blizny i inne.

Instrukcja na chłodzącą maść do skóry

Podążaj za tymi krokami, aby przygotować maść: Zacznij od zgniatania liści róży skalnej w dłoniach, po czym przenieś je do szybkowaru, do którego dodasz czysty smalec. Pozostaw mieszankę do momentu, aż sok z liści odparuje. Kolejnym etapem jest przecedzenie zawartości szybkowaru, po czym płyn przelej do naczynia i pozwól mu ostygnąć, aż do momentu, kiedy stwardnieje. Po przygotowaniu maści, umieść ją w lodówce.

error: Treść zabezpieczona !!