Naturalne, domowe sposoby na pozbycie się kaszlu i śluzu.

Coraz częściej spotykamy się z naturalnymi sposobami leczenia. Najczęściej polecają nam takie leczenie osoby starsze, babcie, czy dziadkowie, ale już coraz więcej słyszy się o naturalnych sposobach lekarzy.

Jeżeli męczy Cię kaszel i uczucie nieprzyjemnego śluzu także możesz poszukać sposobów na te dolegliwości w naturalnym leczeniu. Mamy ogromną przyjemność 4 naturalne metody leczenia kaszlu i bólu gardła, które mogą zadziałać nawet lepiej niż te apteczne:

Miód i cytryna:

Te dwa składniki mają oczywiście zastosowanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, co tylko wzmacnia ich efekt. Do przygotowania tego niesamowitego leku potrzebne Ci będą: 1 łyżka miodu oraz 2 łyżki soku z cytryny. Oba składniki należy dokładnie wymieszać razem w misce. Podawać warto regularnie, nawet 3 razy dziennie, aby efekty i lepsze samopoczucie pojawiło się szybciej.

Imbir z miodem, tymiankiem i cebulą:

Wszystkie te składniki są bardzo efektowne w walce z kaszlem, dodawane są również do leków aptecznych, które pomagają przy dolegliwościach kaszlu, bólu gardła. Do tej „mikstury” potrzebne będą Ci: 2 szklanki wody, 1 litr miodu, 6 lub 7 plasterków imbiru, 1 cebula, 1 łyżeczka tymianku.

Wodę należy doprowadzić do stanu wrzenia, następnie dodać do niej imbir, cebulę oraz tymianek. Całość gotuj pod przykryciem przez klika minut. Kolejnym krokiem jest zdjęcie garnka z ognia i lekkie ostudzenie naparu. Do wszystkiego dodaj miód i wymieszaj. Należy pić 2 szklanki dziennie przez tydzień lub do ustąpienia kaszlu.

Kurkuma z solą

Kurkuma ma działanie antyseptyczne. Świetnie pomaga przy bólu gardła, ale także podczas innych chorób, dolegliwości. Do przygotowania tego lekarstwa przyda się 1 szklanka wody, 1/2 łyżki soli, 1 łyżka kurkumy.

Wszystkie te składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać, najlepiej ta, aby nie pozostały w wodzie żadne drobinki kurkumy, czy soli. Tym naparem należy przepłukiwać kilka razy dziennie gardło (przepłukiwać, nie pić/połykać!).

Wdychanie gorącej pary z ziołami

O takim roztworze do inhalacji na pewno większość z Państwa słyszała od swoich babć. Do wykonania go potrzebujesz 4-5 filiżanek wrzącej wody, 1/2 łyżeczki tymianku, 1/2 suszonego rozmarynu. Tymianek i rozmaryn należy wsypać do wody i całość gotować przez kilka minut pod przykryciem.

Następnie przygotuj ręcznik, pochyl się nad garnkiem w bezpiecznej odległości i nakryj głowę ręcznikiem tak, aby ten osłaniał także całą powierzchnię obok garnka. Weź kilka płytkich oddechów, aby przyzwyczaić błonę śluzową do gorącej pary. Wdychaj roztwór, aż woda wystygnie.

Życzymy dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!