Jest to najbardziej śmiercionośna biała toksyna, którą spożywamy każdego dnia. To nie jest cukier ani sól.

Najgroźniejsza biała toksyna, którą spożywamy każdego dnia – to nie sól ani cukier

Czy znasz coś podobnego? A może kiedykolwiek zetknąłeś się z glutaminianem sodu e621? Być może nie wiedziałeś o istnieniu takiej substancji. Choć może się to wydawać szokujące, w rzeczywistości spożywasz tę substancję każdego dnia i przyczyniasz się do znacznych strat w swoim organizmie.

Glutaminian sodu (E621) jest popularnym dodatkiem, który jest powszechnie stosowany. Znajduje się w prawie każdym produkcie spożywczym, który kupujemy i przygotowujemy w domu. Można go również znaleźć w żywności przetworzonej i fast-foodach.

Jest stosowany w wielu restauracjach na całym świecie, w tym w restauracjach chińskich. Smak ten znany jest jako piąty smak umami, znany również jako przetworzony bulion mięsny, grzyby i zupa. Pomimo swojej popularności, składnik ten jest niezwykle niebezpieczny i może powodować poważne problemy zdrowotne dla organizmu. Spożywamy go codziennie, nawet jeśli o tym nie wiemy.

Z wyglądu jest bardzo podobny do soli i cukru. Występuje w postaci proszku o białym, krystalicznym wyglądzie. Jest również dostępny w postaci płynnej. Może być używana w restauracjach w celu wzmocnienia smaku potraw lub zwiększenia apetytu. Toksyna ta powoduje, że jemy trzy razy więcej, jeśli stosujemy dietę bogatą w tę substancję.

Dodatek ten można znaleźć w wielu produktach spożywczych, a także w piwie i innych napojach, co może prowadzić do uzależnienia. Należy pamiętać, że zalecana ilość tego dodatku na 100 g produktu wynosi od 0,2 do 0,8%. Można też dodać więcej. Substancja ta jest używana na całym świecie w ilości nieco ponad 200 000 ton rocznie.

Przedawkowanie glukozy monosodowej może powodować zawroty głowy, nudności i osłabienie, a także migreny. Przedawkowanie E621 może powodować poważniejsze skutki, takie jak zaburzenia równowagi hormonalnej, zaburzenia widzenia i bóle w klatce piersiowej.

Silnie oddziałuje na receptory języka i sprawia, że jedzenie smakuje lepiej niż bez niego. Może to prowadzić do uzależnienia od przetworzonej żywności, co może mieć negatywne konsekwencje.

Należy pamiętać, że E621 może być dobrodziejstwem dla producentów żywności. Obniża to koszty produkcji i zwiększa sprzedaż. Ten artykuł pomoże Ci być bardziej świadomym składników żywności, którą kupujesz.

error: Treść zabezpieczona !!