Ciągnie do słodkiego. Mam coś, co może Ci pomóc.

Chęć podjedzenia czegoś słodkiego nie daje Ci spokoju? Czekolada lub kawałek ciasta są Twoim sposobem na poprawę złego nastroju?

Myślę, że wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest uzależnienie od słodyczy. Jak z nich skutecznie zrezygnować? Mam dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli Ci zmienić nawyki żywieniowe bez nadmiernego wysiłku psychicznego w prosty i przyjemny sposób. 

Napój sezamowy – tajna broń w walce z cukrem

Choć możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, Twoje zachcianki mogą wynikać z niedoborów magnezu lub wapnia we krwi. Sezam pomoże Ci uzupełnić braki tych składników odżywczych w organizmie i zahamuje chęć spożywania wysokoglikemicznych pokarmów.

W ziarnach sezamu znajduje się nie tylko dużo wapnia i magnezu, ale również witaminy A, B, C i E. Wprawdzie „mleko” sezamowe jest napojem wysokokalorycznym, więc zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne Twojego organizmu, ale nie spowoduje przyrostu wagi. Spróbuj przyrządzić mleko sezamowe samodzielnie i miej je w pogotowiu, kiedy najdzie Cię ochota na słodycze. Napój sezamowy możesz znaleźć w sklepie lub przyrządzić samemu. Poniżej znajdziesz wszelkie wskazówki.

Składniki:

  • 1 litr wody
  • 100g sezamu (nieprażonego)
  • 2 łyżeczki miodu

Wykonanie:

Do wody wsyp sezam i zostaw do namoczenia na całą noc. Następnego dnia wypłucz, do tego dodaj miód i szklankę wody a następnie zblenduj na gładko. Gotowe, Twój napój jest gotowy do spożycia.

Szklanka napoju sezamowego, pita codziennie rano pomoże Ci wyzbyć się niepohamowanej ochoty na słodycze. Efekty zaobserwujesz już po kilku dniach, a to nie jedyne pozytywne działanie sezamu. Dzięki wcześniej wspomnianym składnikom odżywczym i witaminom, wzmocnią się Twoje włosy, paznokcie i kości.

Oprócz tego, sezam zawiera przeciwutleniacze, które zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór oraz działają przeciwstarzeniowo. Napój sezamowy możesz też użyć jako bazę do domowych smoothie oraz zastąpić nim mleko krowie przy wypiekach.

error: Treść zabezpieczona !!