Deser, któremu nie można się oprzeć, bez wyrzutów sumienia – Gdy tylko goście go posmakują, będą chcieli dokładkę.

Twarogowy deser z bananem w roli głównej

O to wyjątkowy przepis na niesamowity i niskokaloryczny deser, który zasmakuje każdemu. Jest to deser, który przez to, że jest niskokaloryczny doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie diety, a spożywać go mogą również osoby, które dbają bądź  martwią się o swoją sylwetkę.

Do wykonania tego wyjątkowego smakołyku są potrzebne zaledwie cztery proste składniki, a co ważne nie ma wśród nich cukru. Tego typu deser doskonale sprawdza się zarówno jako śniadanie, a także jako dodatek do kawy czy też herbaty.

Składniki potrzebne do wykonania deseru:

  • 100 ml wody,
  • 400 g twarogu,
  • dwa banany,
  • 15 g żelatyny.

Sposób przygotowania:

Na początek należy wymieszać żelatynę w 100 ml wody. Żelatyna powinna całkowicie rozpuścić się w wodzie.

Następnie należy obrać banany i dodać je do twarogu w osobnej misce. Zawartość miski należy dokładnie zmiksować na przykład za pomocą blendera kuchennego.

Do powstałej mieszanki z twarogu i bananów dodajemy żelatynę. Ponownie wszystko razem mieszamy aż do uzyskania jednolitej masy.

Następnie powstałą masę wlewamy do formy i przykrywamy folią spożywczą. Formę z masą wkładamy do lodówki na około 3 bądź 4 godziny.

Po tym czasie deser jest gotowy aczkolwiek można go udekorować na przykład startą na tarce czekoladą. Deser ten cechuje się tym iż jest bardzo delikatny i dosłownie rozpływa się w ustach.

error: Treść zabezpieczona !!