Skuteczna Chińska Metoda Na Pozbycie Się Stresu. Stosując Ją Każdego Dnia Masz Gwarancję Zdrowia I Dobrego Samopoczucia.

Brakuje Ci energii, nic Ci się nie chce, a może łatwo wyprowadzić Cię z równowagi?

Jeżeli tak jest, to bez wątpienia potrzebujesz relaksu. Jednym ze sposobów skutecznej relaksacji są ćwiczenia rozciągające oraz masaż. Stosowane regularnie gwarantują dobre samopoczucie i redukcję przytłaczającego Cię stresu.

Masaż i ucisk palców dłoni

W sytuacji silnego stresu wywołanego np. pracą lub problemami w domu, warto sięgnąć po sprawdzoną metodę stosowaną od dawna w krajach dalekiego wschodu. Tradycyjna medycyna chińska wzbudza od dawna ogromne zainteresowanie i co ważniejsze jest bardzo skuteczna w przypadku wielu dolegliwości. Masowanie palców dłoni oraz odpowiedni ucisk przynosi ulgę w bólu i zmniejsza napięcie wywołane stresem.

Dobrym ćwiczeniem na początek jest złożenie dłoni jak do modlitwy i uciskanie jednej dłoni na drugą przez kilka sekund. Taka praktyka uspokaja oraz pozwala pozbyć się negatywnych emocji, które często są źródłem wielu chorób.

Aby lepiej zrozumieć, jakie mechanizmy zachodzą w ludzkim ciele podczas stosowania tej metody, należy wiedzieć za co odpowiedzialne są poszczególne palce dłoni:

  • kciuk to cała sfera życia związana ze stresem, napięciami i zmartwieniami
  • palec wskazujący to obszar związany z różnego rodzaju lękami i strachem
  • palec środkowy odpowiada za uczucie gniewu, złości i zdenerwowania
  • palec serdeczny związany jest przede wszystkim z uczuciem smutku, przygnębienia, niezdecydowania oraz odpowiada za pojawiające się stany depresyjne
  • palec mały odpowiada za emocje związane ze niepokojem, pesymizmem oraz brakiem życiowej energii

Z naukowego punktu widzenia metoda masażu palców jest bardzo skuteczna, ponieważ nasze dłonie są połączone z mózgiem, który z kolei odpowiada za nasze emocje.  Na początek zaciśnij lewą dłoń i obejmij ją prawą (jedna dłoń ma być schowana w drugiej).

Następnie dociśnij ten palec, który jest odpowiedzialny za konkretną emocję, którą w danej chwili odczuwasz. Dociśnij mocniej kciuk, jeśli np. jest to stres lub jakieś napięcie. Przytrzymaj przez ok. 30 sekund, potem rozluźnij dłonie i ponownie naciśnij na 30 sekund. Wszystko powtórz kilka razy.

Zdecydowana poprawa samopoczucia

W pracy nad pozbywaniem się negatywnych uczuć sprawdzi się metoda „Jin Shin Jyutsu”, co po polsku znaczy „sztuka bycia szczęśliwym”. Tradycyjna medycyna chińska od lat opiera się na sztuce samoleczenia z wykorzystaniem dotyku. W ten sposób można wzmocnić swoją odporność, a także wyleczyć się z wielu chorób.

Wykonując odpowiedni masaż poszczególnych części dłoni można skutecznie zmniejszyć lub całkowicie pozbyć się odczuwanych dolegliwości.

Skup swoją uwagę na palcu, który odpowiada za konkretną emocję (np. palec środkowy – złość), a następnie naciskaj na niego przy pomocy palca wskazującego i kciuka drugiej ręki. Możesz także zamknąć na nim całą dłoń. Wykonaj to samo ćwiczenie na drugiej dłoni.

Techniki relaksacyjne zaczerpnięte z medycyny chińskiej to świetny sposób na poradzenie sobie nie tylko z emocjami, ale także z różnego rodzaju dolegliwościami fizycznymi. Każdy palec odpowiada bowiem za poszczególne części ciała i związany z nimi dyskomfort:

  • kciuk – śledziona, żołądek, problemy skórne, bóle głowy
  • palec wskazujący – mięśnie, nerki, układ trawienny, pęcherz moczowy
  • palec środkowy – układ krwionośny, wątroba, woreczek żółciowy, bóle menstruacyjne oraz bóle głowy
  • palec środkowy – jelita, niestrawność, płuca i układ oddechowy
  • palec mały – jelito cienkie, serce, bóle kostne

error: Treść zabezpieczona !!