Lśnij 24 godziny na dobę, wymieszaj te 4 składniki i ciesz się czystą kuchenką.

Gdy przychodzi czas sprzątania w domu i trzeba oczyścić kuchenkę, często brakuje mi sił i chęci. Jednak pewnego razu moja przyjaciółka podzieliła się ze mną skuteczną metodą na jej czyszczenie.

Odkryła ona uniwersalny środek ochronny, który składa się zaledwie z czterech składników. Dzięki niemu usuwanie plam i brudu zajmuje znacznie mniej czasu. Podzielę się z Tobą informacjami o tym, czego potrzebujesz i jak z tego korzystać.

Oto jak łatwo wyczyścić kuchenkę:

Potrzebujesz następujących składników do przygotowania środka:

  • 1 łyżeczka proszku do prania (dowolnego)
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • 1 łyżka kleju biurowego
  • 200 ml ciepłej wody
  • plastikowa butelka

Wsyp wszystkie składniki do butelki za pomocą lejka, zamknij i energicznie potrząśnij, aby się wymieszały.

Następnie zaaplikuj produkt na powierzchnię kuchenki przy użyciu silikonowej szczotki, omijając palniki. Po każdym myciu nałóż go ponownie, aby utworzyć ochronną warstwę, która ułatwia zmywanie zabrudzeń z minimalnym wysiłkiem, ponieważ nie przylegają one bezpośrednio do powierzchni.

Po użyciu na powierzchni mogą pozostać kryształy proszku, ale to normalne. Przy kolejnych czyszczeniach nie będziesz już potrzebować innych środków – wystarczy namoczyć gąbkę w wodzie i przetrzeć nią powierzchnię. Mieszankę należy przechowywać w lodówce i przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć, aby aktywować składniki.

Pamiętaj, aby zachować te porady dla siebie i podzielić się nimi ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona !!