Olejek, który przygotowuję z kwiatów bzu kiedy kwitnie, to skarb – zawsze odrywam kilka garści tych kwiatów dla każdej rodziny.

Cechy identyfikujące bzu, takie jak barwa, wywołująca romantyczne skojarzenia, oraz zapach, który z miejsca zostaje utrwalony w pamięci, w połączeniu z unikalnymi właściwościami, czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków nadejścia wiosny.

Nie tylko te atrybuty są zadziwiające, ale z tych subtelnymi kwiatów, możemy także wytworzyć leczniczy olej, który oferuje zachwycający aromat i posiada zdolność łagodzenia wielu dolegliwości.

Obfitość bzu w witaminę C, olejki eteryczne i flawonoidy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest to również skuteczny lek na gorączkę, stany zapalne i ból.

Bez ma wiele prozdrowotnych zastosowań, takich jak: pomoc w leczeniu problemów skórnych, ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB dzięki zawartości naturalnych składników, spowolnienie procesu starzenia skóry, działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, wsparcie w redukcji stresu, ulga w bólach głowy i migrenach, zmniejszenie bólu stawów i mięśni.

Czy chciałbyś zrobić olejek z kwiatów bzu?

Zbierz kwiaty z dala od miejsc przemysłowych. Najlepiej na łące lub poza miastem.

Potrzebujesz: neutralnego w smaku oleju roślinnego, czystej gazy, słoika o pojemności 1 litra z pokrywką, świeżych kwiatów.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Oddziel malutkie kwiaty od łodyg i umieść w słoiku.

Do 40 stopni podgrzej olej i wylej go na kwiaty tak aby wszystkie zakryć. Odstaw na 2 dni przykryty słoik.

Przecedź olej przez gazę lub cienką tkaninę, starannie wyciskając kwiaty. Ponownie podgrzej olej i dodaj nową porcję kwiatów, pozwól mu nasiąknąć ich esencją.

Powtarzaj ten proces aż uzyskasz odpowiednią ilość aromatycznego oleju. Możesz go stosować do łagodzenia migren, masażu bolących stawów i mięśni. Nie wahaj się dodać kilka kropli do swojego kremu, szamponu czy odżywki – dzięki temu wzbogacisz swoje kosmetyki o cudowny aromat i wartościowe składniki.

Olejek ten będzie również użyteczny w leczeniu wysypki, oparzeń słonecznych, drobnych zadrapań, otarć i innych problemów skórnych. Użyj go do swoich produktów do sprzątania a w domu będzie się unosił piękny zapach bzu.

error: Treść zabezpieczona !!