Jeśli ty też chcesz mieć urodzaj na swojej działce, zastosuj ten prosty, szybki i niezwykle tani nawóz do ogórków.

Szukasz sposobu na bujne plony? Wypróbuj naturalny nawóz cukrowy!

Mimo, że byłoby to sytuacją idealną, gleba na której sadzimy nasze rośliny nie zawsze zawiera związki chemiczne konieczne do wzrostu roślin. W takim przypadku niezbędne będzie stosowanie nawozów. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie musimy wykosztowywać się na gotowe nawozy, gdyż niektóre możemy zrobić w domowym zaciszu, jak na przykład nawóz cukrowy.

Jego stworzenie nie będzie wymagać od ciebie ani specjalnych umiejętności, ani dużych zasobów finansowych – potrzebujesz jedynie stołowego cukru i wody. Czy warto? Efekty mówią same za siebie – bujniejsze plony, obfite kwitnienie, szybszy wzrost oraz przedłużona świeżość sadzonek. Twoje ogórki staną się też wytrzymałe i zaskakująco chrupkie. Zdecydowanie warto spróbować!

Prosty przepis na skuteczny nawóz

Aby przygotować nawóz cukrowy należy rozpuścić 2 łyżki cukru w litrze niegazowanej wody. Następnie gotową mieszaninę wylewamy na ziemię wokół rośliny. Optymalna ilość roztworu na roślinę to 200 mililitrów, warto więc przygotować taką ilość nawozu, by starczyło jej na wszystkie rośliny, które chcemy nawozić.

Czy są jakieś wady?

Niestety tak – słodki nawóz przyciąga mrówki, których liczba może gwałtownie wzrosnąć na twoim ogródku. Nie jest to jednak duży problem, gdyż mrówek można pozbyć się na wiele sposobów, nie tracąc przy tym plonów. Spora część z tych metod jest również naturalna.

error: Treść zabezpieczona !!