Dzięki radom sąsiadki co roku uzyskuję ogromne plony ogórków; sprawdź, jak to możliwe.

Niekiedy sekret obfitych zbiorów tkwi w prostocie – wystarczy po prostu wiedzieć o pewnych sprawach. Dzisiaj podzielimy się z Wami wiedzą, która umożliwia uzyskanie obfitych plonów.

Składniki:

  • 2 l wody,
  • 0,5 l skórek z cebuli.

Przygotowanie:

Obrać cebulę, łupiny wrzucić do wody i gotować całość przez około 10 minut. Ostudzić i rozcieńczyć wodą tak, by uzyskać około 5 litrów roztworu.  Uzyskanym preparatem należy podlewać codziennie ogórki. Przy użyciu opryskiwacza można stosować roztwór jako środek odstraszający szkodniki. Ten nawóz zdziała cuda – warto przekonać się o tym samemu.

Nasze babcie stosowały do nawożenia ogórków starszy chleb

Naprawdę wysokie zbiory ogórków wymagają stosowania intensywnego odżywiania roślin. Pomóc w nim może metoda stara jak świat – fermentacja.  Wiadro napełniamy w 2/3 bułką tartą i zalewamy wodą, Skórki ładujemy namoczone, w innym bowiem wypadku mogą unosić się na wodzie, kiedy chleb zacznie fermentować.

Wiadro umieszczamy w ciepłym miejscu i pozostawiamy na tydzień. Powstała substancję rozcieńcza się wodą w stosunku 1:3. Można używać jej jako nawozu do podlewania niedawno posadzonych ogórków – stosuje się jej od początku kwitnienia do uzyskania owoców odpowiedniej wielkości.

Odpowiednie nawożenie jest kluczem do uzyskania wysokich plonów ogórków

Składniki:

  • 10 litrów wody,
  • 1 kubek na dżem palonego drewna (1 li).

Przygotowanie:

Węgiel wsypujemy do wody i odstawiamy na jeden dzień. Następnie dolewamy do tego samego litrowego kubka. Używamy jedną filiżankę na jeden krzak ogórka, nawożąc bezpośrednio bryłę korzeniową. Dzięki temu będziemy cieszyć się wysokimi zbiorami.

error: Treść zabezpieczona !!