Jak sprawić, aby Twoje kwiaty kwitły, czyli jak utrzymać je w zdrowiu i niedrogo.

Mszyce, muchy i inne owady mogą stanowić problem. Soda oczyszczona to świetny wybór. Pozwoli ona wyeliminować niechcianych lokatorów bez uciekania się do szkodliwych chemikaliów znajdujących się w komercyjnych środkach odstraszających owady.

Zwierzęta domowe i dzieci również mogą bezpiecznie z niej korzystać. Zrób miksturę, dodając olej roślinny i mydło do litra wody. Następnie połącz te 2 składniki z litrem wody. Do tej mieszaniny dodaj około 10 kropli mydła.

Wymieszaj składniki razem, a następnie użyj atomizera do leczenia swoich roślin. Zanim użyjesz tej metody, przetestuj ją na małym obszarze rośliny. Aby to zrobić, spryskaj jeden liść mieszanką i odczekaj co najmniej godzinę. Następnie obserwuj reakcję swojej rośliny. Możesz rozcieńczyć roztwór wodą, jeśli jest zbyt silny.

Soda jest detergentem dla liści roślin

Nawet najbardziej oszałamiające rośliny mogą ulec zabrudzeniu i zabrudzeniom. Dzieje się tak dlatego, że światło dostające się do górnych tkanek rośliny i zmniejszające jej zdolność do fotosyntezy wpłynie na wydajność rośliny. Wymieszaj pół łyżeczki sody oczyszczonej i litr wody, aby oczyścić swoje rośliny. Po dobrym wymieszaniu mieszaniny, rozpyl ją na liściach za pomocą atomizera. Następnie wytrzyj je miękkim ręcznikiem.

Środek na robaki w kalafiorze

error: Treść zabezpieczona !!